شاید این عکس رو بارها و بارها در سایت های مختلف دیده باشید ! حتما شما هم مثل همه اولین بار با خوندن این خبر و دوباره چِک کردن اسکناس پنج هزارتومانی متعجّب و دلخور شده باشین !

 

طراحی اسکناس: شاید وقتی دیگر

یک بار دیگر به پنجاه هزار ریالی - معادل پنج هزار تومانی - نگاه کنید:

هنوز متوجه کت و کراوات نشده اید؟ .. کمی با دقت بیشتر می بینیم:

یا خبـر زیـر رو : 

عکس امام با کت و کروات روی اسکناس!!!!

       « من هم وقتی شنیدم خیلی تعجب کردم. اما وقتی که تصویر یه اسکناس پنج هزار تومنی رو با یه اسکناس دو هزار تومنی مقایسه کردم، دیدم که نه! کاملا درسته.
تصویر چهره امام خمینی رو روی کت و کراوات مونتاژ کردن و برای چاپ اسکناسهای جدید استفاده کردن.
البته رنگ کراوات رو از بین بردن اما سایه‌های اطرافش هنوز به شکل واضحی دیده میشه. اینکه لباسش هم لباس روحانیت نیست، در مقایسه با اسکناس دو هزار تومنی کاملا واضح دیده میشه! »

        وقتی این خبرها رو بارها و بارها توی سایت های مختلف خوندم خیلی دلم به حال مملکتمون سوخت که چه پیشرفتی داریم می کنیم و خودمون هم خبر نداریم !!! شاه رو سرنگون کردیم امّا هنوز هم که هنوزه عکسش روی اسکناسهامون هست و فقط تکنولوژیمون تا این حد میرسه که سر امام رو بجای سر شاه چاپ کنیم . . . !!!

          امّا از اونجایی که عقل آدم همیشه میگه هیچ چیزی رو همین جوری و بدون دلیل و منطق قبول نکنیم ؛ با این حرفها قانع نشدم و مثل خیلی ها فقط ورّاجی نکردمو بیخودی این نظام رو محکوم نکردم .

        پا شدم و شروع کردم به جستجو و تحقیق و تفحّص ، تا اینکه خود شخص عکاس این عکس امام (ره) رو پیدا کردم :

عكاسی كه اولين و آخرين عكس امام(ره) را در بهشت‌زهرا گرفت!

         علي كاوه عكاس دوران انقلاب مي‌گويد اولين و آخرين عكس امام(ره) را در بهشت‌ زهرا (س) گرفته است. يكي از معروفترين عكس‌هاي او از امام(ره) روي اسكناس هزار توماني و ... چاپ شده است. به راحتی می تونید مشاهده کنید که این عکس دقیقا همون عکس چاپ شده روی اسکناس های پونصد تومنی ، هزار تومنی و پنج هزار تومنیه که حضرت امام (ره) ، همون عبا و قبا و جلیقه و پیراهن سفیدشون رو به تن دارن و اون کروات هم چیزی نیست جز  سجاف پیراهن ایشونه !!!

        به نظر من این ورّاجی های پوچ و بی معنی بعضی افراد هم ، یه سری دغل کاریه که فقط بوی توطئه علیه نظام و انقلابمون رو میده و اینجوری میخوان ما رو نسبت به اعتقاداتمون دلسرد کنن . اینجاست که ما باید چشمامونو باز کنیمو هوشیار باشیم و نقشه دشمنا رو نقش برآب کنیم . در آخر میخوام یه چند بیت بگم حرف دل همه شما دوستداران وطن ، انقلاب ، رهبر و اسلام باشه خطاب به اونایی که به خیال خام خودشون میخوان قلب پاک جَوونای ایران  اسلامی رو نشونه بگیرن :

ما جوانان خطــر دیده ایم

جملگی آماده و ورزیده ایم

آرَد اگر ابرهـه صـد فیــل را

زنده کنیم اسم ابابیل را

وای اگر تیغ شرف برکشیم 

هستی تان را سر خنجر کشیم

یا سر پیمان همه سر می دهیم

یا سرتان را به هدر می دهیم !سه شنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ |